Początek działalności NAWTEC DESIGN & INNOVATIVE SOLUTIONS sięga 2008 roku, kiedy to powstał nasz pierwszy projekt innowacyjnego urządzenia ratowniczego. Kilka miesięcy później powstała firma, której zadaniem było wdrożenie projektu i dalsza działalność, w zakresie projektowania nowatorskich rozwiązań technicznych. Już w ciągu pierwszego roku naszej działalności znaleźliśmy się wśród 500 najbardziej innowacyjnych firm w Polsce*. Zaprojektowaliśmy wiele konstrukcji, większość z sukcesem udało nam się wdrożyć do produkcji lub zostały wdrożone przez zleceniodawców. Kilka z naszych rozwiązań zostało opatentowane oraz zdobyło uznanie w kraju i za granicą. Nasze konstrukcje wdrożone są miedzy innymi w motoryzacji i przemyśle lotniczym.

*Badanie przeprowadzone przez Polską Akademię Nauk w roku 2009.


Co robimy:

Zajmujemy się projektowaniem nowatorskich rozwiązań technicznych. Tworzymy koncepcje innowacyjnych produktów i budujemy ich prototypy. Prowadzimy prace badawczo-rozwojowe i wdrożeniowe. Opracowujemy i wykonujemy dedykowane rozwiązania techniczne takie jak: oprzyrządowanie produkcyjne, narzędzia, części i podzespoły maszyn i urządzeń.


W jaki sposób: 

Podczas projektowania i wytwarzania kierujemy się nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale przede wszystkim wyobraźnią. Poszukujemy najlepszego rozwiązania w sposób twórczy wykorzystując metody inwentyczne. Posiadając odpowiednie oprogramowanie 3D jesteśmy w stanie zwizualizować i wstępnie przeanalizować projekt, a nasze zaplecze techniczne pozwala na szybkie wykonanie prototypu i pierwsze testy produktu.

Projektując staramy się opracowywać nie tylko wygląd produktu i możliwości pełnienia określonej funkcji, ale również nadać mu cechy wpływające na poprawę bezpieczeństwa i uczynić przyjaznym dla środowiska. W zależności od potrzeb tworzymy mulitidyscyplinarne zespoły i w kreatywny sposób próbujemy rozwiązać określony problem. Współpracujemy również ze specjalistami z wielu dziedzin, między innymi: elektroniki, mechaniki, jak również z rzemieślnikami.