Początek działalności NAWTEC DESIGN & INNOVATIVE SOLUTIONS sięga 2008 roku, kiedy to powstał nasz pierwszy projekt innowacyjnego urządzenia ratowniczego. Kilka miesięcy później powstała firma, której zadaniem było wdrożenie projektu i dalsza działalność w zakresie projektowania nowatorskich rozwiązań technicznych. Już w ciągu pierwszego roku naszej działalności znaleźliśmy się wśród 500 najbardziej innowacyjnych firm w Polsce*. Zaprojektowaliśmy wiele konstrukcji, większość z sukcesem udało nam się wdrożyć do produkcji lub zostały wdrożone przez zleceniodawców. Kilka z naszych rozwiązań zostało opatentowane oraz zdobyło uznanie w kraju i za granicą. Nasze konstrukcje wdrożone są miedzy innymi w motoryzacji i przemyśle lotniczym. 


Od początku działalności skupiamy się na projektowaniu innowacyjnych rozwiązań technicznych, które poprawiają bezpieczeństwo. Podczas projektowania i wytwarzania kierujemy się nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale przede wszystkim wyobraźnią, wykorzystując przy tym metody inwentyczne. Pracując nad produktem gdzie w głównej mierze liczy się jego funkcjonalność i wygląd, chcemy również nadawać mu cechy wpływające na poprawę bezpieczeństwa i uczynić przyjaznym dla środowiska.


Podczas projektowania i wytwarzania kierujemy się nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale przede wszystkim wyobraźnią. Wykorzystując metody inwentyczne w sposób twórczy poszukujemy najlepszego rozwiązania.
Posiadając specjalistyczne oprogramowanie CAD jesteśmy w stanie wykonać model 3D wraz z dokumentacją techniczną, przeanalizować produkt i dokonać jego ewentualnej optymalizacji.

 Nasza prototypownia wyposażona jest w specjalistyczne maszyny i urządzenia dzięki którym jesteśmy wstanie wykonać prototyp i przeprowadzić pierwsze testy produktu.


Wykonujemy również oprzyrządowanie produkcyjne, narzędzia specjalne, części maszyn i urządzeń.


*Badanie przeprowadzone przez Polską Akademię Nauk w roku 2009.