Początek działalności NAWTEC DESIGN & INNOVATIVE SOLUTIONS sięga 2008 roku, kiedy to powstał nasz pierwszy projekt innowacyjnego urządzenia ratowniczego. Kilka miesięcy później powstała firma, której zadaniem było wdrożenie projektu i dalsza działalność w zakresie projektowania nowatorskich rozwiązań technicznych. Już w ciągu pierwszego roku naszej działalności znaleźliśmy się wśród 500 najbardziej innowacyjnych firm w Polsce*. Zaprojektowaliśmy wiele konstrukcji, większość z sukcesem udało nam się wdrożyć do produkcji lub zostały wdrożone przez zleceniodawców. Kilka z naszych rozwiązań zostało opatentowane oraz zdobyło uznanie w kraju i za granicą. Nasze konstrukcje wdrożone są miedzy innymi w motoryzacji i przemyśle lotniczym. 

Od początku działalności skupiamy się na projektowaniu innowacyjnych rozwiązań technicznych dla wielu gałęzi przemysłu. Podczas projektowania i wytwarzania kierujemy się nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale przede wszystkim wyobraźnią, wykorzystując przy tym metody inwentyczne. Budujemy prototypy, prowadzimy prace badawczo rozwojowe i wdrożeniowe. Wykonujemy oprzyrządowanie produkcyjne, narzędzia specjalne, części maszyn i urządzeń. 


Jak pracujemy:
Podczas projektowania i wytwarzania kierujemy się nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale przede wszystkim wyobraźnią. Wykorzystując metody inwentyczne w sposób twórczy poszukujemy najlepszego rozwiązania.
Posiadając specjalistyczne oprogramowanie CAD jesteśmy w stanie wykonać model 3D wraz z dokumentacją techniczną, przeanalizować produkt i dokonać jego ewentualnej optymalizacji.
Projektując staramy się opracowywać nie tylko wygląd produktu i możliwości pełnienia określonej funkcji, ale również nadać mu cechy wpływające na poprawę bezpieczeństwa i uczynić przyjaznym dla środowiska. 

W zależności od potrzeb tworzymy mulitidyscyplinarne zespoły i w kreatywny sposób próbujemy rozwiązać określony problem. Współpracujemy również ze specjalistami z wielu dziedzin, między innymi: elektroniki, mechaniki, jak również z rzemieślnikami.  Nasza prototypownia wyposażona jest w specjalistyczne maszyny i urządzenia dzięki którym jesteśmy wstanie wykonać prototyp i przeprowadzić pierwsze testy produktu.


*Badanie przeprowadzone przez Polską Akademię Nauk w roku 2009.