Projektowanie CAD i inżynieria produkcji

Realizujemy prace w zakresie projektowania CAD i inżynierii produkcji, wykonując:

- Projekty rozwiązań technicznych dla wielu gałęzi przemysłu.

- Dokumentację techniczną 2D.

- Modele 3D i digitalizację dokumentacji technicznej 2D.

- Projekty i wykonanie oprzyrządowania produkcyjnego, narzędzi specjalnych.

- Projekty i budowe układów mechatronicznych.

- Opracowania technologii wytwarzania produktu (prace przedwdrożeniowe).

- Opracowania konstrukcji pod kątem produkcji (optymalizacja konstrukcji, dobór technologii).


Właściwie wykonany projekt często bywa kluczem do sukcesu rynkowego produktu. Ciekawy design, rodzaj zastosowanych materiałów oraz nowatorska konstrukcja mogą sprawić, że nasz produkt wyróżni się znacząco na tle konkurencji i będzie nowością na rynku. Wówczas taki produkt zyskuje miano innowacyjnego.

Ale jak stworzyć innowacyjny produkt, mając tylko pomysł?

W pierwszej kolejności należy wykonać jego wizualizację, która pozwoli nam wstępnie ocenić, czy wszystko jest takie, jak to sobie wyobrażaliśmy. To właśnie na etapie projektu możemy w łatwy sposób wprowadzić zmiany, wykonać różne wersje produktu i podjąć decyzję o kolejnych etapach prac, a tym samym często uniknąć dodatkowych kosztów.

Dlatego też dobrze przygotowany projekt pozwala nam nie tylko ukazać istotne cechy, funkcje, czy własności przyszłego produktu, ale także w łatwy i tani sposób wstępnie zweryfikować nasz pomysł. Nie mniej ważne są również funkcjonalność, ergonomia, prostota budowy i opłacalność produkcji, czyli ogólniej technologiczność konstrukcji, która jest również bardzo ważnym aspektem każdego projektu.

Tak więc, aby powstał nowy produkt i wyróżniał się wśród innych oprócz pomysłu potrzebujemy również dobrze wykonanego projektu, a najlepiej projektu 3D. Projekt taki powinien być wykonany w oparciu o wiedzę, przy użyciu odpowiednich narzędzi i wykorzystywać maksymalnie możliwości naszej wyobraźni.

W NAWTEC Design & Innovative Solutions to właśnie wiedza i wyobraźnia odgrywają kluczowe role na każdym etapie projektu. Kreatywne myślenie, wykorzystywanie metod twórczego rozwiązywania problemów m.in. design thinking, pozwalają nam na projektowanie innowacyjnych produktów. Posiadając specjalistyczne oprogramowanie, możemy w szybki sposób wykonać wizualizację produktu, jego dokumentację techniczną, czy też przeprowadzić optymalizację konstrukcji. Posiadamy również prototypownie, która wyposażona jest w specjalistyczne maszyny i urządzenia, dzięki którym jesteśmy w stanie wykonać prototyp i przeprowadzić pierwsze testy użytkowe produktu.


Masz już pomysł? Czas na kolejne kroki - wykonanie projektu i budowę prototypu,

NAWTEC Design & Innovative Solutions pomoże Ci go zmaterializować.